sd
كدخبر: ۳۹۲۱۵
تاريخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۰ - ۱۰:۲۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
تولید داخلی برنج؛ 2 میلیون تن برنج در سال 90
دبیر انجمن حمایت از برنج گفت: اگر نهادهای مسئول در تهران فضا را برای عرضه مستقیم برنج شمال فراهم کنند، تولید کنندگان آمادگی دارند این محصول را با قیمت مناسب توزیع کنند.
- دبیر انجمن حمایت از برنج ایران از تولید حداقل 2 میلیون و 300 هزار تن برنج در سال  90 خبر داد و گفت : میزان مصرف هم حدود 2 میلیون و 800 هزار تن است.

به گزارش پول‌نیوز، جمیل علیزاده شایق افزود : کیفیت برنج های تولیدی خیلی بهتر از برنج های وارداتی است و به دلیل آب و هوای مطلوب در بهار و تابستان ، بهترین کیفیت برنج را داریم.

بنابراعلام واحد مرکزی خبر، وی گفت: امسال حدود 500 هزار تن برنج برای واردات نیاز داریم  و البته در بخش واردات باید سرانه مصرف واقعی برنج مشخص شود که وزارت جهاد کشاورزی ،‌ انجمن برنج ایرانی و‌ محققان اعتقاد دارند سرانه مصرف برنج 36 تا 37 کیلوگرم است اما در وزارت بازرگانی سابق پافشاری می شد که 44 کیلوگرم است که با این رقم  یک و دو دهم  میلیون تن کسری داریم اما با مصرف سرانه 36 تا 37 کیلوگرم 500 تا 550 هزار تن کمبود خواهیم داشت.

علیزاده شایق گفت : اگر نهادهای مسئول در تهران فضا را برای عرضه مستقیم برنج شمال فراهم کنند ، تولید کنندگان آمادگی دارند این محصول را به طور مستقیم و با قیمت مناسب توزیع کنند.

وی افزود : خوشبختانه عرضه مستقیم برنج در تهران در ماه رمضان ، عید فطر و ایام خاص با همکاری وزارت صنعت ، معدن و تجارت و سازمان میادین میوه و تره بار تهران  اجرا شد که تجربه خوبی بود و به کنترل قیمت و کیفیت کمک کرد.

علیزاده شایق با بیان اینکه باید کیفیت برنج برای مصرف کننده تهرانی و همه مصرف کنندگان ، تضمین شود و همان کیفیتی باشد که تولید کننده ابراز می دارد ، گفت: خوشبختانه با عرضه مستقیم محصول برنج ، این کیفیت  تضمین می شود و بدون ناخالصی و بدون خرده ، عرضه می کنیم.

وی گفت : برای بهمن ماه هم طرح عرضه مستقیم و گسترده برنج شمال را در تهران برنامه ریزی می کنیم و جزئیات آن را هم بعدا اعلام خواهیم کرد.
 
* نام:
ايميل:
* نظر:
تازه‌هاي سايت: